In dit artikel leer je:
- Wat de “sweet spot” is voor het spelen van hard to get, en waarom je absoluut wilt vaststellen waar deze ligt voor jouw man.
- Wat het posten van een foto op Facebook van jou en een andere man doet met de man waarmee je aan het daten bent, en hoe je dit kan helpen.
- Waarom je absoluut niet wilt overkomen als een ijskonijn, en waarom dit de slechtste manier van hard to get spelen ooit is.
- Hoe je hard to get kunt spelen terwijl je op hetzelfde moment lief, open en vriendelijk overkomt.
- …en nog veel meer.
“Hard to get spelen“
Er zijn hele magazines over volgeschreven.
Elke keer als ik dat lees denk ik: “Wat zullen we nou beleven?”
“Die tips zijn uit de lucht gegrepen.”
Sommige magazines komen met het idee dat jij je als een ontzettend ijskonijn moet gedragen om de man van je dromen aan je te binnen.
Nou, dan moet ik je toch echt teleurstellen. Dat werkt dus niet.
Hoe het wel moet, wil ik je vandaag gaan uitleggen. Ik vind namelijk dat hard to get spelen iets moet zijn waar beide partijen wat aan hebben. De manier van hard to get spelen die ik aan mijn coachingsklanten leer, heeft dat in zich.
Veel vrouwen horen van hun vriendinnen dat ze hard to get moeten spelen. Soms hebben die vriendinnen gelijk, maar meestal niet. Wij mannen reageren namelijk niet altijd zoals vrouwen verwachten wat we doen. Maar als je doet wat ik je in dit artikel uitleg, zul je merken dat je een man krijgt die meer en meer naar je gaat verlangen. En die tegelijkertijd meer en meer moeite voor je gaat doen.
Tegelijkertijd ruim ik wat misverstanden over hard to get spelen uit de weg.
Maar voordat we beginnen, bekijk eerst de onderstaande video:
Tip 1: Wees geen ijskonijn
Stel je voor: je bent op een feestje of je staat in een club. Het is drie uur ’s nachts en het is dolgezellig. Jij en je vriendinnen hebben er veel plezier in.
Met enige regelmaat komen mannen zich bij jullie melden. Jullie scheppen er een groot genoegen in om hen 1 voor 1 af te wijzen. De ene nog belachelijker dan de andere.
Ja, het is zo’n avond.
Maar dan komt er ineens een man op je af…
…en je hart staat stil.
Je pupillen verwijden zich en je hart klopt een tikje sneller dan normaal.
Je denkt: “Oh, mijn god….”
“…Wat is dit voor prachtig manwezen….”
Je kan bijna niet praten en je adem stokt in je keel.
Hij staat voor je met een brede glimlach op zijn gezicht. Raakt je even aan op je schouders en zegt heel rustig: “Hoi.”
Je brein heeft nogal wat moeite om de juiste beslissing te nemen.
Aan de ene kant heb je net de laatste paar uur de ene na de andere man afgewezen.
Aan de andere kant vind je deze man superaantrekkelijk. Je begrijpt niet waarom, maar je wilt hem op zijn minst leren kennen.
Nu heb ik een prijsvraag voor je. De hoofdprijs is dat je, wanneer je dit de volgende keer overkomt, je deze leuke man beter mag leren kennen. Als je verliest, dan win je een leven vol eenzaamheid, bakken roomijs en Netflix binge-watch sessies.
Ben je er klaar voor?
“Wat is de betere reactie?”
A) Hoi terug zeggen.
B) Je afstandelijk en koud gedragen om moeilijk te doen, zodat je kan zien of hij je waard is.
In deze fase?
Is het antwoord A.
“Huh? Dit is toch een artikel over hard to get spelen?”
Maar die man kent je nog helemaal niet.
Hij zag je staan aan het andere eind van de kamer, en dacht: “Nou, die ziet er wel leuk uit. Eens kijken of ze ook zo leuk is als ze er uit ziet.”
Als hij dan met je gaat praten en jij reageert heel bot, dan denkt hij: “Nou moe.”
“Ze heeft misschien een leuk koppie, maar hoe ze zich nu gedraagt is zo raar.”
Hard to get spelen is niet hetzelfde als onbeleefd zijn. Het betekent ook niet dat je koud en afstandelijk doet tegen een man die je niet kent.
In het beste geval denkt hij dat jij hem niet leuk vindt. In het slechtste geval denkt hij dat jij een sociaal onaangepaste trol bent. Niet echt goed voor je reputatie.
Hij zal er helemaal geen problemen mee hebben om weg te lopen bij een vrouw, die hij nog helemaal niet kent en die hem lullig behandelt. Je hebt nog geen waarde toegevoegd aan zijn leven. Dus waarom zou hij met je praten als jij zo doet?
Tip 2: Laat eerst merken dat je hem leuk vindt
Stel, je ontmoet die mooie man.
Het enige juiste antwoord is dus: “Hoi”.
Eigenlijk wil je alle mannen die je meer dan een beetje leuk vindt warm welkom heten.
Wees open. Wees vriendelijk. Luister naar wat hij te zeggen heeft.
Flirt met hem. Geef hem alle ruimte om je te versieren.
Nee, ik bedoel niet dat je binnen vijf minuten met hem naar bed moet gaan, of alles moet doen wat hij zegt. Maar wel dat hij een leuke tijd met je heeft. En dat jij een leuke tijd hebt met hem. Pas als jullie er alletwee van overtuigd zijn dat het wel gezellig is, dan is er ruimte om hard to get te spelen.
Wil je meer tips over hoe je kan flirten? Kijk dan in dit artikel.
Tip 3: Laat hem over je nadenken
Ok. Jullie hebben elkaar ontmoet en hebben wel interesse n elkaar.
Hij heeft je een beetje leren kennen, en wat hij tot nu toe heeft gezien bevalt hem wel.
Nou, blaas de trompetten. Zadel de paarden en hijs de zeilen. Dit is het moment om hard to get te spelen.
“Want wij mannen zijn interessante wezens.”
Natuurlijk vinden we het hartstikke leuk om een prachtige vrouw te ontmoeten.
Maar we houden er ook van om te jagen. Daar halen we veel voldoening uit. En je merkt dat ook als hij je hartstikke leuk vindt, hij het jagen gaat missen als het te makkelijk gaat.
Dit heeft niets met jou te maken. Maar met zijn eigen natuur.
Als hij niet de kans krijgt om op je te jagen, dan bevredig je een belangrijke behoefte van hem niet
Waardoor hij wat uitgekeken op je kan raken.
En dat wil je natuurlijk voorkomen.
Daarom is dit het moment om hem “mentaal” op je te laten jagen.
Hoe je dat doet?
“Door hem over je te laten nadenken.”
Als jullie niet samen zijn, wil je dat je bij hem in zijn hoofd zit.
En als jullie samen zijn, bijvoorbeeld op een date, wil je dat hij net iets meer van jou wil dan jij van hem.
Als hij al naar je verlangt, en je doet de dingen die ik je in dit artikel leer, zorg je ervoor dat zijn anticipatie groeit. Dat zijn jagersinstinct gestimuleerd wordt.
Laat me je een paar voorbeelden geven.
Tip 4: Reageer een paar dagen niet op zijn berichten
Stel, je hebt een fantastische date gehad met een man.
Aan het eind ervan zag je in zijn ogen dat hij je graag weer wil zien.
En dat genoegen is geheel wederzijds.
Wat je niet wilt doen is hem direct na afloop een berichtje sturen met: “OMG wanneer zien we elkaar weer?”
In plaats daarvan wacht je een paar dagen.
Waarom?
“Je zorgt ervoor dat hij aan je denkt.”
Hij heeft net een leuke tijd met je gehad. Hij heeft er van genoten. Vervolgens hoort hij een paar dagen niets van je. Als het te lang duurt stuurt hij je een berichtje. Vervolgens wacht jij nog even met reageren. Dit maakt hem helemaal gek. Het druist tegen zijn eigen gevoel in. Waardoor hij denkt: “Maar, maar, dat kan niet.” En dus in zijn hoofd probeert uit te vogelen wat er aan de hand is.
De mentale moeite die hij op zo’n moment in jou steekt, werkt enorm in je voordeel
Mensen waarderen dingen waarvoor ze moeten werken. Gaat het allemaal heel makkelijk en eenvoudig, dan vinden we het gewoon niet zo interessant. Dit is niet iets wat alleen voor mannen geldt. Alle mensen hechten meer waarde aan dingen waar ze hard voor hebben moeten werken. Man en vrouw.
En ook al zal hij je geen 100 berichtjes sturen. Ook al hoeft hij geen bergen te verzetten. Het feit dat hij aan je denkt, dat hij in zijn hoofd met je bezig bent, is de zwaarste arbeid die er is.
Dus wacht af en toe een paar dagen met op hem reageren. Je zal zien dat je contact met hem hierdoor spannender wordt. Doordat je de jager in hem wakker schudt.
“Je voorkomt hiermee dat het te makkelijk gaat.”
Weet je wat het andere uiterste is?
Dat je hem elke minuut van de dag appt met hoe geweldig je hem vindt en hoe vaak je hem wilt zien.
Je denkt misschien:
“Dat is toch prachtig voor een man?”
Dat zou je denken. Maar in de praktijk werkt het niet zo.
Zoals je hebt geleerd heeft een man een jagersinstinct. Als je zoveel berichtjes stuurt, dan valt er niets te jagen.
Hij heeft het idee dat je al van hem bent. Waardoor zijn aandacht verslapt.
Als hij het idee heeft dat je alles voor hem laat vallen, terwijl hij je nou ook weer niet zo lang kent…
…dan is dat een beetje gek.
Dus wees daarom wat koeltjes via WhatsApp. Dat is beter.
Liever iets te koel dan iets te warm.
En als je bij hem bent kan je hem altijd weer een leuke tijd geven.
Tip 5: Hou de tijd in de gaten
Een tijdje terug deed ik een interview met Cosmopolitan. De presentatrice zei: “werkt dat hard to get spelen nou als ik 2 uur wacht met een berichtje terugsturen?”
Ik moest hier erg om lachen. Het was niet heel aardig van me. Maar deze vrouw maakte een veel voorkomende denkfout. Ze dacht dat het de gemiddelde man op zou vallen als zij 2 uur lang niet op zijn berichten reageert. Terwijl in werkelijkheid de meeste mannen hier niet zo mee bezig zijn. Ze zitten echt niet aan hun telefoon gekluisterd om te wachten totdat zij SMS’t.
Voor mannen en vrouwen werkt appen op een andere manier. Mannen zien het meer als functioneel. Zij doen het vooral zodat ze je weer kunnen zien. Ik merk dat vrouwen veel meer de behoefte hebben om voortdurend contact te zoeken. Maar hij heeft die behoefte veel minder.
Dus als hij even niet reageert, hoef je niet in paniek te raken. Hij zit minder vaak op zijn app dan jij en het kan even duren voordat je wat hoort.
Het beste is wanneer hij zelf contact met je zoekt. Dan heeft hij niet alleen aan je gedacht, maar hij heeft ook het initiatief genomen. En dat is een pak van zijn jagershart.
Ik weet dat het moeilijk is, en dat jij je soms zal afvragen waarom hij nog niets gestuurd heeft. Maar geef het nog even. In het ergste geval kan je hem een paar dagen later nog even een berichtje sturen.
Tip 6: Laat hem voor je werken op een date
Als je met hem op een date gaat is het ook niet verkeerd om hem voor je te laten werken.
Nee, ik bedoel niet dat je koud en afstandelijk moet doen. Een ijskoningin zijn is nooit goed.
Maar op de date achterover leunen en even kijken wat hij in huis heeft? Dat kan geen kwaad.
De meeste mannen zullen op een date al het 1 en ander uit de kast trekken. Dat is helemaal prima. Laat hem maar lekker gaan. Leun achterover en geniet ervan dat hij het je naar de zin probeert te maken. Zeker als je hem heel leuk vindt.
Ook al vind je het spannend en wil je hem de kleren van het lijf trekken, haal een paar keer diep adem. Geef hem de kans om de leiding te nemen. En geniet daarvan.
Want als een man de leiding kan nemen, voelt hij zich gewaardeerd om zijn mannelijkheid. En dat is aantrekkelijk voor hem.
Tip 7: Blijf hard to get spelen, ook in een relatie
We kennen ze allemaal wel. De stelletjes waarbij 1 persoon totaal zijn zin krijgt, en de ander zich laat behandelen als deurmat.
1 persoon in de relatie zet zichzelf opzij voor de ander. En de ander waardeert dit niet en bedankt hem of haar er nooit voor. In plaats daarvan wordt er continu meer ruimte gezocht.
Dus als je in een relatie zit, is het niet de bedoeling om die man ineens zijn zin te geven. Om te denken: “Nou zijn we samen. Nu is alles goed.”
Nee, in plaats daarvan wil je de houding hebben: “Ok, we zijn weliswaar samen… Laat maar zien wat je in huis hebt.”
Je wilt standaarden hebben. Een helder beeld van wat je wel, en wat je niet wilt. Dit wil je naar hem communiceren. “Als je een relatie met me wilt, moet je dit en dit doen.”
Stel dat je die standaarden voor hem opgeeft. Daar zou je ongelukkig van worden. Toch?
Dus wees hier niet flexibel in. Offer niet je standaarden voor hem op. Wees er duidelijk over dat ze er zijn.
Tip 8: Weet waar de grens ligt
In het begin van het artikel schreef ik al dat als een vreemde man je aanspreekt in een club, hij weinig moeite er mee zal hebben om weg te lopen als jij je afstandelijk gedraagt.
Maar ook als je een tijdje met een man date, zijn er punten waarop hij gewoon weg kan lopen.
Mannen houden ervan als ze kunnen investeren in een vrouw. Als ze moeite mogen doen. Maar ze houden niet van “impossible to get”.
En wat de ene man ziet als een gelegenheid om moeite te doen, ziet een andere man als onmogelijk. Of als oud en afstandelijk gedrag van jou.
Over het algemeen hebben de meeste mannen hier wel vergelijkbare ideeën over. Maar af en toe zul je een exemplaar tegenkomen dat een uitzondering is. In dat geval wil je niet te ver gaan, of juist niet ver genoeg. Het is de bedoeling dat jij hem zo behandeld dat hij moeite voor je gaat doen, zonder je te zien als een koude, afstandelijke vrouw.
En het geldt ook andersom
Als jij je op een presenteerblaadjes aanbiedt, kunnen mannen ook op je afknappen. Niet omdat ze je niet leuk vinden, maar puur omdat je hun jagersinstinct niet stimuleert. Alles wat weinig moeite kost, zal wel niet veel waard zijn, is de gedachte
Zo werd een vriend van mij laatst nogal hardhandig versiert door een vrouw in een club. Laten we zeggen dat ze heel duidelijk fysiek liet merken dat ze met hem mee naar huis wilde. Hier knapte hij op af. Hij hoefde er geen werk voor te doen. Ze bood zich letterlijk aan hem aan. Hij hoefde alleen maar “ja” te zeggen. Dat is niet aantrekkelijk voor een man.
Ik weet dat het verwarrend is, maar nu komt wat je precies moet doen:
Wees open en vriendelijk en flirterig naar hem. Als je ziet dat hij een leuke tijd heeft, dan stop je. Je leunt een beetje achterover totdat hij weer moeite voor je doet. Als hij dat heeft gedaan, dan begint de cyclus opnieuw.
Je houdt zijn reactie in de gaten om door te krijgen wat deze man precies lekker vindt. Je hoeft dit niet de hele tijd te doen: heb je het eenmaal uitgevonden dan ben je er klaar mee.
Tip 9: Verhoog je marktwaarde door geen last minute dates te accepteren
Je leerde al dat je hard to get kunt spelen door af en toe even niet op zijn berichten te reageren.
Hierdoor gaat hij steeds meer aan je denken en naar je verlangen.
Ditzelfde trucje kan je uithalen als hij ’s middags aangeeft dat hij je diezelfde avond om elf uur wil zien.
Je kunt twee dingen doen:
A) Ja zeggen.
B) Hem vertellen dat je andere plannen hebt.
Ook al heb je zin in A, wanneer je B gebruikt gebeurt er iets interessants.
Je stuurt hem letterlijk het signaal dat je een leven hebt. Dat je niet hele nachten zit te wachten totdat hij je een berichtje stuurt omdat hij klaar is om af te spreken. Je wakkert zijn anticipatie en zijn jagersinstinct verder aan.
Let er op dat je in zijn ogen wel met hem wilt afspreken, maar niet kunt. Dat is een verschil. In zo’n geval gaat je marktwaarde omhoog. Als hij het idee krijgt dat je niet wilt, dan kom je koud en afstandelijk over.
Doe dit trucje niet te vaak achter elkaar. Dan gaat het opvallen.
Tip 10: Speel hard to get op social media
Soms krijg ik e-mails van vrouwen die met een man daten die maar geen relatie wil.
Dat is een vervelende situatie. Wat ik hen altijd aanraadt is om een paar foto’s te posten van zichzelf met een andere man.
Nee, niet eentje waarop ze met elkaar aan het tongen zijn. Maar gewoon waarop het gezellig is. Jullie staan samen in de kroeg. Hierdoor wakker je de jaloezie van de man waarmee je aan het daten bent een beetje aan. Omdat hij je leuk vindt zal hij geneigd zijn wat extra op je te jagen.
Zo kan je ook via Facebook een beetje hard to get spelen.
Zo. Dit waren ze. Mijn 10 tips om hard to get te spelen, en elke man het hoofd op hol te brengen.
Er is 1 tip die ik in dit artikel heb weggelaten. Dit is het “Mannengeheim”. Het geheim waar ik zo trots op ben. Want ik zie elke keer weer dat als vrouwen dit leren, ze veel slimmer worden in hoe ze de man van hun dromen kunnen aantrekken en houden.
Wil je weten wat het is? Meld je dan hieronder aan. Ik stuur het anoniem naar je toe.
Hi Tim,
Wat nou als hij degene is die continu apt, de meest originele berichtjes stuurt en elke dag vraagt wanneer we elkaar gaan ontmoeten?
Groetjes!
Als ze bij mij hard to get speelt, ga ik twijfelen en als ik twijfel, maak ik het uit. Ik hou van eerlijkheid en onder die omstandigheden kun je ook je best doen voor elkaar. Hard to get is een slecht advies.
Beste Tim,
Ik ben verzijld geraakt op jouw site omdat ik in een lastig pakket zit met mijn man.
Wij leerder elkaar kennen toen hij 19 en ik 20 was.
Nu zijn we 31 en 32 en 8 jaar getrouwd.
Wat als een rode draad door onze relatie gaat is dat hij erg gevoelig is voor het vrouwelink geslacht. Dit heeft in onze relatie voor wat vertrouwens problemen gezorgd. Het deed mij heel veel pijn en hij vond dat verschrikkelijke om te zien. Maar kan die drang niet kwijt.. hij zegt nu ook onrust te hebben en stelde een open relatie voor. Ik wilde hem niets tekort doen en geef hem al onze hele relatie veel vrijheid in zowel werk als afspreken met vrienden. Zo overwoog ik open relatie om hem ruimte te geven in wat veel mannen ervaren in hun 20-30 jaar. Daarnaast hoefde er natuurlijk niet gelogen te worden.vorige week loog hij toch. Hij kon het niet over zijn hart verkrijgen om mij te vertellen dat hij als eerste een date had staan en ook al zo snel. Hij had nml gehoopt dat ik de 1e zou zijn. En wilde niet overkomen dat ie het er even van zou nemen.
Je moet weten dat hij altijd erg trots is op mij en loopt te pochen met mijn foto’s
Toch blijft hij enorm gevoelig voor aandacht en spanning van andere vrouwen.hij slaat zichzelf voor zn kop dat hij me dit aandoet en weet niet waar de onrust en het liegen naar mij vandaan komt
Ik heb hem geconfronteerd over dat hij loog en gezegd dat ik hem even niet wil zien of spreken
Ik hoop en ik denk dat jij mij echt kan helpen want ik ben gek met hem..maar trek het niet als er geen vertrouwen kan zijn.
Voor meer info.. mijn tel nr
0623517399
Ik heb je artikel gelezen en denk dat hij misschien bindingsangst heeft?
Ik hoor het graag van jou.
Wij/ik sta open voor therapie als dat nodig is.
Met vriendelijke groet,
Maartje wols